Laimingas vanduo

Edukacinis užsiėmimas projekto "Laimingas vanduo -Lietuvos gyvastis" dalyviams

Lapkričio 10 dieną mokykloje svečiavosi lektorės Jurga Norkienė ir Loreta Valuckienė. Jos vedė edukacinį užsiėmimą. Užsiėmimo metu projekto dalyviai diskutavo apie pilietiškumą, nagrinėjo savanorystės pavyzdžius Lietuvoje ir pasaulyje, žaidė pažintinį žaidimą apie ekosistemas.

Vanda Norvilienė ir Zina Čekienė

Vilkyčių parko tvenkinio atsiradimo istorija

Vilkyčių pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, dalyvaujantys projekte ''Laimingas vanduo - Lietuvos gyvastis'' susitarė, kad globos Vilkyčių parko tvenkinį ir rinks informaciją apie jį. Mums mielai sutiko papasakoti vilkytiškis Tomas Stancikas, kuris ir pats prisidėjo prie mūsų globojamo tvenkinio atsiradimo. Jis teigė, kad apie 1986 - 1987 m. buvęs ūkio direktorius Benkunskas su pavaduotoju K. Gudžiūnu galvojo, ką reikėtų padaryti, kad pavasarinis potvynis neapsemtų sodybų, esančių šalia Veiviržo upės. Taip ir kilo idėja, kad reikia iškasti tvenkinį. 1989 m. buvo pradėti vykdyti darbai. Tvenkinio kasimo darbus atliko Šilutės melioracijos įmonė, buvo atvežta įvairi technika, dirbo daug žmonių. Tvenkinio šlaitus lygino ir tvarkė Tomas Stancikas su kitu vilkytiškiu Stasiu Juciumi. 1991 metais Vilkyčiai jau turėjo tvenkinį. Po jo iškasimo jokių priežiūros darbų niekas nebevykdė, kol 2015 metais tvenkinio likimu susirūpino Vilkyčių bendruomenės centro "Viltis" nariai. Jų iniciatyva buvo pradėti tvenkinio tvarkymo darbai: valomas tvenkinys, kertami aplinkui išaugę krūmai, kuriamas paplūdimys, ant tiltelio pritvirtinti meniški turėklai, išasfaltuoti takeliai apie tvenkinį. Šiandien turime gražų parką su tvenkiniu, kuris teikia džiaugsmą, gerą nuotaiką mažiems ir dideliems.

Projekto pedagogės: Zina Čekienė, Vanda Norvilienė

Informacija atnaujinta: