Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę

Pojekto Nr. 2016-1-LT01-KA219-023126_1

2016 - 2018

Jaunimo nedarbas - viena iš didžiausių šiuolaikinio pasaulio problemų. Pagrindinės priežastys, tai menki finansinio raštingumo ir verslumo įgūdžiai, nepakankamai gerai išvystiti bendravimo ir bendradarbiavimo bei viešo kalbėjimo gebėjimai. Pagerinus šiuos gebėjimus bei įgūdžius, galime tikėtis, kad jaunimo nedarbo problema gali būti išspręsta jau netolimoje ateityje.

Pagrindiniai šio projekto tikslai buvo ugdyti mokinių verslumo įgūdžius ir skatinti savanorystę. To buvo siekiama taikant bendravimo ir bendradarbiavimo metodus, taip pat gilinant finansinio raštingumo žinias, tobulinant viešo kalbėjimo įgūdžius. Be to, mokiniai dalyvavo savanoriškose veiklose, kurios buvo organizuotos siekiant mokinius supažindinti su socialine realybe, mokyti juos tolerancijos kitokiam žmogui, užuojausti silpnesnį ar kenčiantį. Taip pat mokiniai šio projekto metu tobulino profesinės anglų kalbos žinias, rašydami knygą „Sėkmingi verslumo žingsniai“ bei šnekamąją kalbą, nes ji buvo naudojama bendraujant ir bendradarbiaujant su partnerinėmis mokyklomis, dirbant tarptautinėse komandose.

Dar vienas ne mažiau svarbus tikslas buvo išsiaiškinti kriterijus, kuriais vadovaujantis galima tikėtis sėkmingo verslo įgyvendinimo savo ir kitose Europos šalyse. Mūsų pirmas produktas vadinasi “Verslumo inkubatorius” - tai filmas, pristatantis mokinių iš kiekvienos bendradarbiaujančios šalies verslo idėjas. Filme mokiniai ne tik pristato sėkmingo verslo įgyvendinimo etapus, bet ir nemažai dėmesio skiria socialiai atsakingo verslo idėjai.

Galutinis projekto produktas “Sėkmingi verslumo žingsniai” - tai vadovas, kuris supažindina su žingsniais, kurie būtini norint sėkmingai įgyvendinti verslumo idėją nuo pradžios iki pabaigos, atsižvelgiant į kiekvienos šalies socialinius, kultūrinius ir geografinius ypatumus. Taip pat šioje knygoje yra sudėti kiekvienos šalies geriausi „Versumo inkubatoriaus“ pavyzdžiai ir veiklos.

Projekte dalyvavusios mokyklos:

Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla – projekto koordinatorė, Lietuva, koordinatorė Jurgita Dargužienė

Instituto Comprensivo 1 Vasto, Italija, koordinatorius Maurizio Di Cintio

Scoala Gimnaziala Tifesti, Rumunija, koordinatorė Aura Robescu

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti:

Pirmo mobilumo Italijoje pristatymas

Galutinis projekto produktas - knyga "Sėkmingi verslumo žingsniai (lietuvių k.)"

Informacija atnaujinta: 2018-10-28