„Gyvūnais rūpinkimės atsakingai“

Seimas paskelbė 2022 metus Gyvūnų gerovės metais. Spalio 4 d., minint Pasaulinę gyvūnų globos ir gyvūnų globėjo Šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną, mokykloje vyko renginys „Gyvūnais rūpinkimės atsakingai“ 1-4 klasių mokiniams. Į renginį atvyko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vedėjas – valstybinis veterinarijos inspektorius Vytautas Jasaitis ir valstybinė veterinarijos inspektorė Vitalija Tumasonienė.

Svečiai supažindino mokinius su dokumentu, kuriame yra apibrėžtos „Penkios gyvūnų laisvės“. Šios laisvės yra gyvūnų teisės, kurias žmonės turi užtikrinti:  laisvė nejausti troškulio ir alkio, nepatirti nepatogumų, nejausti skausmo, sužalojimų ir ligų, elgtis pagal savo prigimtį, laisvė nepatirti baimės ir streso. Tai kiekvieno žmogaus pareiga ir atsakomybė. Kalbėta apie populiariausius augintinius, akcentuota, kodėl labai svarbu išsirinkti tinkamus augintinius, kodėl juos reikia ženklinti.

Vaikai stebėjo filmą „Saugus elgesys su gyvūnais“, atsakinėjo į užduotus klausimus ir gavo prizus už teisingus atsakymus.

Rugsėjo mėnesio viduryje buvo paskelbtas fotografijų konkursas „Mano augintinis“, kuriame aktyviai dalyvavo 20 mokinių. Renginio metu buvo demonstruotos konkursinės fotografijos, kurios sužavėjo visus dalyvius. Pateiktas 1-4 klasių mokinių fotografijas su augintiniais vertino ir išrinko 3 gražiausias Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus darbuotojai.

Svečiai gausiai apdovanojo ne tik gražiausių fotografijų autorius, bet ir visus konkurso dalyvius.

Prizininkais tapo: Ema Zubrickaitė, Miglė Kardelytė, Gabrielė Pielikytė.

Džiugu, kad mokinių fotografijose atsispindėjo priežiūra, globa ir meilė savo augintiniams.

Nuoširdžiai dėkojame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus atstovams už malonų bendradarbiavimą ir gausius prizus, mokiniams,  jų tėveliams bei mokytojoms už atsiųstas fotografijas.

Mokytojos:  V. Norvilienė,  P. Jančauskienė