Edukacija ,,Keramikos studija“

Per pasaulio pažinimo pamoką antros klasės mokiniai tyrinėjo, lygino kasdienėje aplinkoje sutinkamas įvairias medžiagas.

Vaikai norėjo daugiau sužinoti apie molį, molio dirbinius, tad nusprendėme vykti į Švėkšnos Tradicinių amatų centrą.

Mokiniai dalyvavo Edukcinėje programoje ,,Keramikos studija". Užsiėmimo metu jie susipažino su seniausiu amatu  - keramika. Susidomėję klausėsi mokytojo Vytauto pasakojimo apie molį, jo rūšis, gamybos procesą, apžiūrėjo krosnį, kurioje išdegami dirbiniai. Galėjo iš arti apžiūrėti įvairius keramikos dirbinius.

Išklausę pasakojimo  mokiniai kibo į darbą: minkė, kočiojo molį, dėmesingai lipdė indelius. Tam, kad indelis būtų žaismingesnis, vaikai šalia dirbtuvių esančiame parke, prisirinkę lapų kūrė atspaudus ir jais dekoravo savo darbelius. Baigę darbą, mokiniai sužinojo, kad moliniai dirbiniai turi būti glazūruoti ir išdegti, todėl teks palaukti, nes šis procesas ilgas ir trunka ne vieną dieną.

Po kelių savaičių, darbeliai pasiekė mokyklą.Vaikai džiaugėsi ir su pasitenkinimu vienas kitam rodė savo dirbinius. Pasitarę jie nusprendė, kad tikrai, dar kartą apsilankys keramikos studijoje!

Klasės mokytoja  Daiva Jonušienė