Akcija „Daržoves ir vaisius valgyti ne tik sveika, bet gali būti ir linksma“

Spalio 21 d. Vilkyčių pagrindinėje mokykloje vyko Akcija „Daržoves ir vaisius valgyti ne tik sveika, bet gali būti ir linksma“, kurioje dalyvavo 1 ir 3 klasės mokiniai.

Šios akcijos tikslas: skatinti vaikus valgyti daržoves ir vaisius, pateikiant juos įdomiai ir patraukliai.

Paskatinti vaikus suvalgyti daugiau daržovių neretai yra didelis iššūkis. Įrodyta, kad sveiki mitybos įpročiai susiformuoja jau vaikystėje, todėl ypatingai svarbu juos diegti ankstyvame amžiuje. Geriausiai tai padaryti pasitelkiant kūrybiškumą ir žaidimo elementus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irutė Bružienė supažindino vaikus su daržovių ir vaisių nauda. Papasakojo kuo koks vaisius ar daržovė naudingas augančio vaiko organizmui.  Su daržovėmis ir vaisiais vaiko organizmas gauna įvairių vitaminų, mineralinių medžiagų, angliavandenių, organinių rūgščių, pektinų ir kitų medžiagų. Vaisiai ir daržovės reguliuoja virškinimo traktą, turtingi skaidulomis, mineralais : kalio, kalcio, fosforo, magnio, geležies ir kt. Vaikai atsinešė įvairių daržovių ir vaisių, iš kurių gamino linksmus, nuostabaus grožio užkandžius, kuriuos dalinosi su draugais, ragavo. Vaikai buvo maloniai nustebinti įvairių skonių palete, dalijosi įspūdžiais.

Valgykime daržoves ir vaisius - būkime stiprūs ir sveiki!

Spalio 21 d. Akcija
spacer

Leave a reply