Skaitymo popietė ,,Į pasakų šalį“

Pasak Antuano de Sent Egziuperi, visi žmonės vienodai ateina iš namų, iš „vaikystės pasaulio“, kupino fantazijos, pasakų. Mamos sekama pasaka tarsi išskleidžia ramybės sparnus ir savo šiluma įsiskverbia į vaiko širdį...

Spalio 23 dieną, į skaitymo popietę ,,Į pasakų šalį“ pirmokus pakvietė  Šilutės F. Bajoraičio, Vilkyčių filialo bibliotekininkės Palmyra Jančauskienė ir Sandra Genienė. Bibliotekininkės pirmokams skaitė pasakas iš knygos ,,1 minutės pasakaitės prieš miegą“: ,,Didžiulis moliūgas“ ir ,,Vėžlienės sausainiai“. Mokiniai ne tik klausėsi pasakų, bet ir vardino veikėjus, analizavo jų poelgius, kalbėjo apie pasakų svarbą ir naudą augančiam vaikui. Dar kartą prisiminus bibliotekos lankymosi taisykles, pirmokams buvo išsidalintos skaitytojų kortelės. Kiekvienas išsirinko po labiausiai patikusią knygelę ir pažadėjo ją perskaityti rudens atostogų metu.

Pasakos yra nuostabus priešnuodis, vaiką ir tėvus saugantis nuo vienišumo, padeda rasti kelią, kuriuo einant galima būti kartu. Pasakos pakviečia bendrauti ir suartina jos kūrime ir perdavime dalyvaujančius žmones – vaikus ir suaugusiuosius. Pasakų vaidmuo labai svarbus, jos suteikia vaikui paramą, kompensuoja nepatenkintus poreikius, pasiūlo naujus mąstymo ir veiklos pavyzdžius, stimuliuojančios asmenybės vystymąsi, padėdamos kaupti asmeninius resursus, pažinti ir suprasti kitų, paskui ir savo paties poelgių motyvus, atverti širdį grožiui ir gėriui.

Praktika ir mokslininkų tyrimai rodo, jog su vaiku kasdien reikia pabendrauti akis į akį bent 20 minučių. Tam gali pasitarnauti pasakų skaitymas. Tad skaitykime vaikams 20 minučių per dieną!

Dalia Elena Solovjovienė, 1 klasės mokytoja