Patirtinis žygis ,,Rudenėlio takais…“

Nepabūgę rudeniško žvarbaus oro ir lietaus, spalio 16 dieną, pirmokai iškeliavo į žygį ieškoti rudenėlio. Įmantriausiomis spalvomis pasipuošę medžiai pasakojo vaikams kuo ypatingas šis metų laikas. Pirmokai tyrinėjo ką reiškia apkabinti medį, pajausti jo šilumą ir išgirsti ,,medžio kalbą“.

Stebėjo rudens gamtos pokyčius ir susipažino su Vilkyčių parku.

Miškelyje tyrinėjo iš eglių tekančius sakus, rinko įvairius augalus, kankorėžius, šakeles, samanėles – būsimiems vabaliukų namams. Aiškinosi, kokio paukštelio galėtų būti rastas lizdelis? Susipažino, jog ant kelmo augantys grybai – žvynuotoji skujagalvė ir kimininė kelmenė – nevalgomi grybai.

O kiek džiaugsmo ir šilumos suteikė Armino tėvelio kūrenamas laužas ir keptos dešrelės!

Edukacinėje veikloje vyko dailės ir technologijų pamoka. Iš gamtoje surinktų medžiagų ir antrinių žaliavų – metalinės dėžutės, vaikai kūrė ,,Vabaliukų namus“. Kiek daug džiaugsmo buvo stebėti, kaip ropinėja vabaliukas po kankorėžio žvynais ir ieško šilumos!

Prie gęstančio laužo pasišildę mamų karšta arbata, pirmokai patraukė atgal į Vilkyčių parką, kur iš pastatytų namelių  įkūrė ,,Vabaliukų viešbutį“.

Linksmi ir raudonais žandukais sugrįžę į mokyklą, pirmokai čiauškėjo apie patirtus nuotykius gamtoje, apie naudą sveikatai ir svajojo, kaip vabaliukai apsigyvens jų nameliuose ir šiltai praleis žiemą.

Dalia Elena Solovjovienė, 1 klasės mokytoja