Pirmieji žingsniai į knygų pasaulį

Pažintis su pirmąja knyga – šiltas jausmas, nuoširdus džiaugsmas, smagus juokas, kelias į meilę... Tai pajausti ir išgyventi į Šilutės F. Bajoraičio, Vilkyčių filialo biblioteką pakvietė pirmokus, spalio 2 dieną, bibliotekininkės Palmyra Jančauskienė ir Sandra Genienė.

Susitikimui į biblioteką pirmokai ruošėsi iš anksto. Jie pasigamino bitutes, kurios ,,neš medų“ į ,,koriukus“ – tai bus įvertinimas už perskaitytą knygelę. Bitutės gyvens klasės ,,Bitučių knygelių avilyje“ ir skaičiuos, kas daugiausiai surinks ,,koriukų“ iki pavasaro ir taps klasės geriausiu knygų skaitytoju.

Apie neišmoktų pamokų pasekmes ir Zuikio nuotykius mokykloje, vaikai sužinojo nuotaikingai sekamoje video pasakoje  ,,Zuikis Puikis“. Tą dieną pirmokai aiškinosi, kokių būna knygų, kodėl reikalinga skaityti knygas, kaip tapti geru skaitytoju. Pirmokai suprato, kad knygų skaitymas augina žmogų, jis kaupia žinias, tobulėja, lavina gebėjimus ir fantaziją. Toks žmogus daug žino, tampa protingesnis ir įdomesnis. Bibliotekininkės supažindino mažuosius skaitytojus su bibliotekos tvarka ir taisyklėmis bei kiekvienam vaikui įteikė dokumentus skaitytojo pažymėjimui įsigyti.

Pirmokai su džiaugsmu lietė ir vartė knygutes, vedžiojo pirščiukais raides ir bandė perskaityti žodžius. Vėliau pasigamino skirtukus knygai ir pažadėjo tapti gerais skaitytojais.

Dalia Elena Solovjovienė, 1 klasės mokytoja