Edukacinė ekskursija į Ventės ragą

Rugsėjo 24 dieną pirmokai išskubėjo į edukacinę ekskursiją, Ventės rago ornitologijos stotį, ieškoti atsakymų į klausimus:  kodėl žmonės žieduoja paukščius? Kodėl paukščiai išskrenda rudenį, o pavasarį sugrįžta?

,,Mums labai pasisekė!”,  - vėliau džiaugėsi vaikai, nes tą dieną į gaudykles pakliuvo daugybė paukščiukų ir galėjo stebėti, kaip  žieduojami pilkoji pečialinda, mėlynoji zylė, didžioji zylė, juodoji zylė. Žieduotojas pirmokams papasakojo kodėl žmonės tyrinėja paukščius ir atsakė į daugybę kitų klausimų: ,,kodėl? kaip? kiek?“.

Didžiausią įspūdį vaikams paliko į mažąją gaudyklę pakliuvęs vienas iš gražiausių Lietuvos paukščių - tulžys. Buvo įdomu sužinoti, jog tulžys minta žuvimis ir nekrauna lizdo, o gyvena prie upelių, kurių stačiuose krantuose išsikasa apie 1 metro gylio urvą, kuriame padeda 6 – 7 kiaušinukus.

Daug įspūdžių ir teigiamų emocijų vaikams paliko Ventės rago švyturys, Kuršių marios bei tolumoje besidriekiančios Kuršių nerijos kopos. Pirmokai džiaugėsi gimtojo krašto apylinkėmis, rudens spalvomis, gražiai ir prasmingai praleido laiką.

Dalia Elena Solovjovienė, 1 klasės mokytoja