„Atradimų vasara“

Vasarai prasidėjus, birželio 8 – 19 dienomis mokykloje vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla „Atradimų vasarą“. Tai tęstinė stovykla, kurioje šiais mokslo metais buvo užimti įvairios socialinės padėties vaikai, akcentuojant tautiškumo vertybes, socialinius emocinius gebėjimus bei kūrybiškumą. Dėl vykusio karantino, užimtumas stovykloje buvo organizuojamas 10 dienų, po 10 vaikų grupėmis (1 grupė: 1-2 kl. mokiniai, 2 grupė: 3-4 kl. mokiniai). Iš viso dalyvavo 20 mokinių iš 1 – 4 klasių.

Mažieji stovyklautojai vyko į „Vinetų kaimą“, kuriame susipažino su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo būdu, kultūra, istorija ir patys išbandė smagias, aktyvias bei muzikalias indėniškas veiklas. Mokiniai aplankė J. Gižo etnografinėje sodyboje įkurtą muziejų, kuriame dažė vėtrungės ant medinių ruošinukų – magnetukų bei maišelių. Pramogų parke „BOOM park“ vaikai apžiūrėjo skulptūrų parką, viena grupė mokinių laisvalaikį praleido prie Baltijos jūros. Stovyklautojai vyko į „Taurų parką“, kuriame laipiojo medžiais įvairaus aukščio trasose. Veiviržėnų amatų centre mokiniai susipažino su tradiciškai mūsų kraštuose auginamomis grūdinėmis kultūromis. Edukacijos „Piemenėlių duona“ metu, vaikai patys minkė, formavo ir išsikepė ant laužo mielinių bandelių.

Vaikai dalyvavo įvairiuose edukaciniuose – praktiniuose užsiėmimuose. „Žolynų paslaptys gamtoje“ vaikai supažindino su pievų augalais, iš kurių darė puokštes bei kūrė iš gamtinių medžiagų paveikslus „Lietuvos tautiniai  ornamentai“. Edukacinio užsiėmimo „Vainikėliai tautiniame šokyje“ metu stovyklautojai susipažino su mūsų šalies tautiniais šokiais, mokėsi pinti vainikėlius iš gėlių bei darė sages su tautiniais motyvais. Vilkyčių kaimo bibliotekoje vaikai dalyvavo užsiėmime „Lietuvių liaudies tautinių rūbų ir juostų motyvai“. Mokiniai susipažino su Lietuvių tautos tautiniais rūbais, juostomis, jų puošybos elementais, pasigamino knygų skirtukus su tautinių juostų elementais. Sportinėje veikloje „Mityba, judėjimas – jauno organizmo vystymasis ir tobulėjimas“ vaikai dalyvavo linksmose estafetės, kliūčių ruože bei išmoko senų tradicijų tautiškus žaidimus.

Turistinėje dienoje vaikai žygiavo į Vilkyčių k. parką. Atvykę įsirengė stovyklavietę „Po Vilkyčių medžiais“, išmoko pasistatyti palapinę, paruošti laužavietę bei gaminti maistą lauke. Stovyklautojai aktyviai praleido laiką gamtoje žaisdami įvairius žaidimus, dalyvaudami orientacinėse varžybose bei didžiausio burbulo pūtimo konkurse.

Taip turiningai praėjo vaikų vasaros poilsio stovykla, kurioje mokiniai ugdėsi tautinės savimonės jausmą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius bei pagilino socialinę patirtį ir saviraišką per įvairią veiklą.

Mokyklos socialinė pedagogė Jurgita Barškietienė