7 klasės integruotas istorijos, matematikos ir dailės praktinių studijų projektas „Šilutės rajono piliakalniai“

Projekto tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi Lietuvos kultūros paveldo objektais – piliakalniais. Projekto vykdymo metu klasės mokiniai buvo suskirstyti į šešias grupes, kurios aiškinosi, rinko informaciją ir pristatė skirtingus Šilutės rajono piliakalnius, pagal galimybes kai kurie mokiniai juos net aplankė. Pasitelkę matematikos žinias, apskaičiavome Žakainių piliakalnio, kuris yra Gardamo seniūnijoje, aikštelės plotą. Naudodamiesi masteliu skaičiavome įvairių objektų aukščius ir pločius, pasikartojome matavimo vienetus. Su masteliu susijusios užduotys vėliau padėjo tiksliai apskaičiuoti ir padaryti Žakainių piliakalnio maketą. Daugeliui mokinių tai buvo viena sunkiausių, bet ir įdomiausių užduočių. Jį padaryti užtrukome gana daug laiko - reikėjo tinkamai pasirinkti konstrukcines medžiagas, įrankius, padaryti ne tik tikslų maketą, bet ir vizualiai patrauklų, pritaikant ir gamtines medžiagas.

Šio integruoto projekto metu turėjome galimybę pritaikyti mokykloje įgytas žinias ir gebėjimus - bendradarbiavome dirbdami grupėse, ieškojome informacijos įvairiuose šaltiniuose ir greitu laiku tikimės aplankyti Gardamo seniūnijoje esantį Žakainių piliakalnį.

Dovydas Valutis ir Valdas Mikužis