Skaitymo savaitė – ,,Gražiausi žodžiai Lietuvai“

Skaitymas balsu ir apskritai skaitymas bet kokio amžiaus žmogui padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, pailsėti nuo kasdienių darbų, rūpesčių, pajusti palengvėjimą, išlaisvinti fantaziją, pasvajoti, pasimėgauti gražia literatūrine kalba, sklandžiu pasakojimu.

Kovo 4 – 10 dienomis mokykloje vyko skaitymo savaitė ,,Gražiausi žodžiai Lietuvai”, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Visą savaitę mokykloje skambėjo knygos žodis. Klasių valandėlių metu, klasių vadovai skaitė kūrinius mokiniams, o jie – savo draugams.

Lietuvių kalbos mokytojos Adelė Mikužienė ir Birutė Dapkūnienė organizavo vyresniųjų klasių mokinių skaitymus pradinių klasių mokiniams, o pradinukai – pasidalino savo patirtimi ir mielai demonstravo skaitymo įgūdžius bei kartu su vyresniaisiais aptarė kokią naudą teikia skaitymas.

Mokyklos bibliotekoje per ilgąsias pertraukas mokiniai rinkosi dar kartą pakalbėti apie knygą ir jos ugdomąją galią augančiam žmogui. Bibliotekininkės, vaikai -  vieni kitiems skaitė kūrinius ir aiškinosi, kaip reikia pasirinkti gerą knygą, kurią skaitant būtų galima mėgautis.

Mokyklos direktorės Ingos Kirkickinės iniciatyva, pirmo aukšto vestibiulyje įkurtas ,,Skaitymo kampelis“, kuriame balsu per pertraukas, po pamokų, laukiant autobusiuko, mokiniai galės skaityti kūrinius ir vieni kitiems seks pasakas. Čia kiekvienas vaikas galės patirti skaitymo džiaugsmą.

Edukacinės programos tikslas -  ne tik skatinti pačius vaikus skaityti, bet svarbiausia – kviesti suaugusiuosius skaityti vaikams ir savo pavyzdžiu parodyti, jog skaitymas po 20 minučių kiekvieną dieną vaiko malonumui, ugdo ne tik skaitymo įprotį ir entuziazmą knygoms, dar, kad pabūtume su vaiku, parodytume jam dėmesį, pabendrautume.

Projekto ,,Skaitanti mokykla“ komanda