Netradicinė pamoka. Išvyka į Nemuno deltos regioninį parką

Pamario kraštas įžymus unikalia Nemuno delta su savo pagrindinėmis atšakomis Atmata ir Skirvyte ir jų apsupta sala Rusne. Šį kraštovaizdį kuria vanduo, o kad jį išsaugoti įsteigtas Nemuno deltos regioninis parkas. Nusprendėme aplankyti Rusnės salą... ir nepasigailėjome. Visų pirma aplankėme naująjį Nemuno deltos regioninio parko informacinio centro pastatą ir buvome sužavėti ten eksponuojama paukščių fotografijų paroda.

Tada pradėjome dviejų valandų  žygį  -  ekskursiją po Rusnės miestelį. Regioninio parko darbuotoja įdomiai pristatė svarbiausius miestelio architektūros, kultūros objektus, papasakojo apie garsiausių rusniškių nuveiktus darbus. Stabtelėjome prie 2015 metais pastatyto   paminklo Mahatma Ghandžiui ir Hermanui Kalenbachui. Visus sužavėjo unikali salos vieta, kur galima pamatyti keturias upes, o kitapus kranto – jau Kaliningrado sritis. Pajuokavome, kad stovime prie išorinės ES sienos. Po pasivaikščiojimo  Skirvytėlės kaime, sužavėjo virš Pakalnės upės besidriekiantis medinis kabantis tiltas jau kelis dešimtmečius vietinių vadinamas „beždžionių tiltu“.

Pasidžiaugėme, kad gyvename unikaliame Lietuvos kampelyje ir pritariame rusniškių žodžiams. „ Ir šiandien tiltu į Rusnę bei iš jos keliauja tūkstančiai žmonių – rusniškiai, turistai ir kiti smalsuoliai. Pirmą kartą užsukę neretai jie sugrįžta, žinodami, kad Rusnėje yra visuomet laukiami.“

Geografijos mokytoja Rūta Pociuvienė