Kaziuko mugė

Pirmą saulėtą pavasario savaitgalį ir mūsų mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė.

Su Kaziuko šventės istorija supažindino renginio vedančiosios Augustina ir Kamilė. Visus susirinkusius pačių keptomis „Kaziuko širdimis“ vaišino šeštos klasės mokiniai. Linksmomis dainelėmis pradžiugino priešmokyklinukai bei ketvirtokai. Į smagų šokių sūkurį visus pakvietė šeštokai.

Liaudies išmintis byloja, jei per Kazimierines jomarkelyje neapsilankysi, gėrybių neįsigysi, smagiai nepasiderėsi, kitų neapžiūrėsi, savęs neparodysi, tai prastas bus pavasaris, apniukusi vasara ir visi metai nekokie.

Mūsų mugės lankytojų akys raibo nuo pradinukų, penktokų, septintokų pyragų, keksiukų, žagarėlių, kvapnios keptos, kepintos ruginės duonos ir kitų įvairiausių skanėstų gausybės. Akis pamalonino įvairūs papuošalai, segės ir auskarai.

Kas nepatingėjo, galėjo paskanauti ir atsigaivinti šeštokų „Užkandinėje“. Amatų kiemelyje įsigyti verbų bei pamatyti kaip jos rišamos, kaip verpiamos vilnos, drožiami šaukštai. Kiemelyje šeimininkavo viešnios Julija ir Daiva.

Aštuntokių „Grožio salonas“ kvietė pasigražinti – tiesinti ir garbanoti plaukus, stilingai susišukuoti. Šeštokai pasistengė surengti ir „Žaidimų klubą“ bei loteriją su laimingais bilietais.

Manoma, kad buvo kur akis paganyti, pinigėlius išleisti, sušalusiems pasišildyti arbatos puodeliu, pasmaližiauti ir pasilinksminti.

Dėkojame visiems, visiems dalyviams, kurie savo buvimu paįvairino šią smagią šventę ir mokinių tėveliams už šaunią pagalbą.

Vanda Norvilienė